понеділок, 16 січня 2017 р.



19 січня - Богоявлення, або Хрещення

Це свято православної церкви, належить до числа дванадесятих. В цей день згадується Хрещення Ісуса Христа Іоанном Предтечею (Хрестителем) в річці Йордан.
Господу Ісусу було близько тридцяти років. Він прийшов з Назарета, і Іоанн Хреститель хрестив його в ріці Йордан. Коли Ісус виходив з води, розкрилися над ним небеса. І побачив Іоанн Духа Божого, який сходив, як голуб, на Господа. А з небес почутий був голос: «Цей є Син Мій улюблений, в Якому Моє благословення».
Свято Водохреща також називається святом Богоявлення, тому що при Хрещенні Господа з'явилася світу Пресвята Трійця: «Бог Отець глаголил з небес про Сина, Син хрестився від святого Предтечі Господнього Іоанна, і Дух Святий зійшов на Сина - Ісуса у вигляді голуба».
На свято Хрещення Господнього вода в храмах освячується особливим чином - Великим Йорданським освяченням - і називається хрещенської. Є таке грецьке слово «агіасма», воно перекладається як «святиня». І ставлення до неї, до великої святині, має бути особливе.
Забираючи святу воду з храму або приймаючи її, категорично забороняється сваритися, лаятися, думати про погане. Від цього свята вода втрачає святість, а може і просто розлитися.
Православні люди вірять, що, приймаючи святу воду кожен день по чайній ложечці натщесерце, можна захистити себе від хвороб. Встав чоловік, перехрестився, дістав благословення у Господа почався день, вмився, помолився і прийняв велику агіасмою. А вже потім сніданок і інші справи. Є традиція кропити в цей день водохресною водою своє житло. При недугах святу воду можна і потрібно приймати не вагаючись в будь-який час. Вважається, що свята вода не псується, тому ставити в холодильник її не треба. Православні зберігають її в червоному кутку, поряд з іконами. Крім того, крапля святині море освячує. Можна взяти звичайну, неосвяченому, воду і додати туди крапельку хрещенської, вона вся і освятиться.



Немає коментарів:

Дописати коментар